Custom Modern Grey Dining Table with Metal Tulip Pedestals
SKU: DS-5152
Custom Dining Tables, Dining Tables
Custom Modern Grey Dining Table with Metal Tulip Pedestals. Carrocel Custom made dining table with a pair of brass patinated clover leaf shaped bases. Finished with a rich polished grey walnut top. Can be custom ordered in different sizes.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Walnut, Brass |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 132 in. (335.28 cm) |
| Depth: | 50 in. (127 cm) |
| Condition: | New |
| Customizable: | Yes, Finish and Size |
| Style: | Modern, Contemporary |
| Other: | Made to Order, Lead times 12-18 Weeks |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















